Aprīlī noslēdzās florbola sezona, kurā florbola kluba “Valmiera” vīriešu komanda izcīnīja augstāko pozīciju kopš kluba izveides – Latvijas vicečempiona titulu. Lai novērtētu šo augsto sasniegumu, ir jāatskatās klubā vēsturē un arī jāizvirza jauni mērķi nākamajai sezonai.

FBK2

FBK Valmiera prezidents Artis Jansons atceras: “Klubs tika izveidots 2003. gadā, tolaik izvirzot mērķi izveidot spēcīgu komandu ar ambīcijām izcīnīt augstākos titulus Latvijā. Šo gadu laikā esam pakāpeniski attīstījuši ne tikai pieaugušo vīriešu komandu, bet arī īpašu uzmanību veltījuši darbam ar bērniem. Sadarbojoties ar Valmieras Bērnu sporta skolu, ik gadu esam gājuši soli pa solim uz priekšu, veidojot florbola “piramīdu”, kurā desmit dažādās komandās var spēlēt florbolu jebkurā vecumā. Ļoti patīkami, ka bērnu komandu dzīvē iesaistījušies liela daļa vecāku, kas atbalsta savus bērnus, nāk uz jauniešu un virslīgas komandas spēlēm. Ir izveidojies draudzīgs bērnu, vecāku un treneru kolektīvs, kas uzskata klubu par savu otro ģimeni. Tas bija viens no mūsu sākotnējiem mērķiem. Masveidībai un kolektīva atbalstam neizbēgami seko līdzi arī augsti panākumi.”

Kluba prezidents īpaši uzteica bērnu komandu labo sadarbību ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Bērnu sporta skolu, kas nodrošina treniņu apstākļus, braucienus uz spēlēm, spēlētāju formas tērpus un treneru atalgojumu.  “Sadarbība ir lieliska, jo mērķis mums ir viens, lai arvien vairāk bērnu nodarbotos ar sportu un izaugtu fiziski attīstīti un veseli.”

Runājot par pieaugušo komandu, A. Jansons pauda gandarījumu, ka šajā sezonā lielākā daļa spēlētāju ir nonākuši pie atziņas, ka bez smaga darba nevar sasniegt augstus rezultātus. Izvērtējot spēlētāju individuālo statistiku virslīgas turnīrā, var redzēt, ka treniņu apmeklējums tieši atspoguļojas spēlētāju individuālajos rezultātos. Savukārt spēlētāju sniegums kopsummā ir rezultējies ar augstāko sasniegumu komandas vēsturē.

  1. Jansons: “ Komandai ir izveidojies stabils atbalstītāju loks. Katru no play-off spēlēm apmeklēja vairāk nekā 1000 skatītāju. Kopumā arī visas florbola līgas spēļu apmeklējums aizvadītājā sezonā ir pieaudzis, un ir otrais lielākais starp sporta spēlēm valstī, atpaliekot vien no Rīgas “Dinamo”. Latvijas Florbola savienība darbojas pareizā virzienā, attīstot spēcīgu nacionālo čempionātu, kurā ir spraiga konkurence, jo deviņas komandas ir spējīgas cīnīties par augstākajiem tituliem. Tas nodrošina intrigu un skatītāju interesi visas sezonas garumā.”

FBK Valmiera vīriešu komandai arī nākamajā sezonā ir izvirzīti augsti mērķi. Lai palīdzētu spēlētājiem labi sagatavoties sezonai, ar komandu strādās divi treneri, fiziskās sagatavošanas treneris, fizioterapeiti un psihologi. Nākotnē, sadarbojoties ar Vidzemes Olimpiskā centra sporta veselības centru, ir plānots šādu sagatavošanās programmu īstenot ne tikai pieaugušo komandā, bet arī visā kluba sistēmā.

A.Jansons atklāja, ka klubam ir arī ambīcijas starptautiskā arēnā, taču skatoties plašākā kontekstā. “Mēs esam ieinteresēti visas Latvijas florbola sistēmas izaugsmē, lai beidzot nebūtu aiz spēcīgā četrinieka – Šveices, Zviedrijas, Somijas un Čehijas, bet varētu ar šīm komandām sacensties kā ar līdzvērtīgiem pretiniekiem. Esam vairākkārt pārrunājuši šo jautājumu ar LFS vadību. Lai tuvotos spēcīgākajām pasaules komandām, ir jāmaina treniņu sistēma. Spēlētājiem ir jāmācās uz laukuma darboties ātrāk un gudrāk. Ir nepieciešams piesaistīt komandām florbola speciālistus no Skandināvijas. Mums ir jāiegulda nopietns darbs, lai tajā brīdī, kad florbols kļūs par olimpisko sporta veidu, mūsu komanda būtu gatava cīņai par medaļām. Tas pats attiecas arī uz mūsu klubu. Ja izcīnīsim augstas vietas Latvijas čempionātā, mums ir jābūt gataviem piedalīties starptautiskos turnīros un cīnīties kā līdzvērtīgiem pretiniekiem. Šovasar, kā pateicība par iepriekšējās sezonas sasniegumiem un domājot par turpmāko izaugsmi, vīriešu komandai tiks nodrošināta iespēja piedalīties starptautiskā turnīrā Umeo, Zviedrijā. Savukārt augustā Valmierā notiks starptautisks florbola turnīrs “Latvian Open”, kurā Valmiera komanda elites grupā sacentīsies ar Eiropas spēcīgākajiem klubiem. Jau tagad aicinu skatītājus uz šo pasākumu, lai atbalstītu mūsu komandu!”

Florbola klubs “Valmiera” ir atvērts visu vecumu spēlētājiem. Ar florbolu var nodarboties arī pieaugušā vecumā. Šim nolūkam klubā ir izveidota otra pieaugušo komanda, kas spēlē otrajā līgā. Aizvien lielāka interese par florbolu ir meitenēm, kuras trenējas bērnu komandās, tādēļ tiek apsvērta iespēja drīzumā izveidot arī meiteņu komandu. Visu nepieciešamo informāciju par pieteikšanos var atrast kluba mājaslapā fbkvalmiera.lv.